Gratis entré til DM i badminton i Sønderborg 4.-7. februar 2026
Badminton Danmark mangler frivillige til DM!
Vi har modtaget denne besked fra Badminton Sønderjyllands formand Jeanette Birkelund:
Hjælp os det sidste stykke i mål – vi har brug for alle hænder!DM i Badminton 2026 – Sammen skaber vi den største badmintonfest!Vil du være med til at løfte i flok og skabe en uforglemmelig DM-uge i Sønderborg? Så er det nu, vi har brug for dig!Når Skansen forvandles til Danmarks mest imponerende badmintonarena, handler det ikke kun om sport – det handler om fællesskab, energi og oplevelser.Tag én vagt – og bliv en del af holdet!
Som tak får du partoutkort til hele DM-ugen, så du kan nyde badminton i verdensklasse sammen med os.Vi er godt i gang, men mangler stadig nogle hænder til:Opsætning: 7 personer tirsdag den 3. februar
Vi har brug for al den hjælp, vi kan få – kan du bare nogle timer, så meld dig endelig til Denis på mail: Famlausten@gmail.comFan-zone observatører: 8 personer (alle dage)
Billetkontrol: 5 personer (enkelte dage)
Linjedommere: Fredag & lørdag – 14 personer
(OBS: Nyt initiativ – banefejere! Tilmeld dig som linjedommer og vælg om du vil være banefejer i stedet. Alle fra 15 år og op kan være med.)DM-ugen bliver fyldt med sammenhold, sjov og masser af gode minder – og du får adgang til det hele ved at tage bare én vagt!
Bonus:
Medlemmer under 18 år får gratis entré, hvis de har klubtrøje med sponsorer på.Alle over 18 år får partoutkort til hele ugen, når de tager én vagt!Tilmeld dig her:
Lad os stå sammen og skabe en DM-uge, der bliver husket!Med venlig hilsenJeanette Birkelundformand Badminton Sønderjylland